Metropole východu Kanady

Destinácia: Kanada
Kód zájazdu: 864972
Cena od: 1 739 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.09.2019 9 dní 1 739 € +329 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet do Toronta. Po prílete nasleduje transfer do hotela na trase. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

2. deň NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Prehliadka Niagarských vodopádov - prírodného divu, ktorý si prezrieme z kanadskej, prípadne aj z americkej strany. Vyhliadky na vodopády si môžeme spestriť z vrcholu veže Skylon Tower (fakultatívne). Na palube lode Maid of the Mist sa potom vydáme do tesnej blízkosti 55 m vysokej vodnej steny. Cestou späť do Toronta urobíme zastávku vo vinárskej oblasti na ochutnávke vína. Príchod do Toronta - najväčšieho mesta Kanady. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

3. deň TORONTO

Prehliadka Toronta, ktorá tiež zahŕňa návštevu štíhlej veže CN Tower a jej vyhliadkovej galérie (335 m) s nádherným výhľadom na mesto a obrovské jazero Ontario. Táto 553 metrov vysoká veža bola donedávna najvyššou stavbou sveta. Nocľah v Toronte.

4. deň TORONTO – OTTAWA

Prejazd do metropoly Kanady Ottawy. Cestu si spestríme plavbou v prekrásnej oblasti "tisícich ostrovov", ktorými je posiaty východný breh jazera Ontario a delta rieky svätého Vavrinca. Táto prírodná oblasť tiež zasahuje hlboko do územia Spojených štátov. Po príchode do Ottawy orientačná prehliadka mesta. Ubytovanie, voľný program. Nocľah v Ottawe.

5. deň OTTAWA – QUÉBEC CITY

Prehliadka hlavného mesta Kanady Ottawy a jeho najatraktívnejších miest ako Rideau Canal - vodný kanál spájajúci Ottawu s jazerom Ontario, Byward a radu ďalších zaujímavostí. Rovnako navštívíme budovu parlamentu Parliament Hill. Popoludní prejazd do Québec City, metropoly rovnomennej kanadskej provincie. Ubytovanie, nocľah.

6. deň QUÉBEC CITY

Prehliadka mesta, ktoré je právom považované za kolísku francúzskej, neskôr britskej kolonizácie Kanady. Québec City patrí k vôbec najstarším miestam v Severnej Amerike, na ktorom sa úspešne zachytili európski osadníci. Veď francúzsky objaviteľ Jacques Cartier tu nechal vybudovať zimnú pevnosť s nespočetnou posádkou už v roku 1535. V meste uvidíme budovu parlamentu, historickú štvrť Upper Town, luxusný zámocký kostol Chateau Frontenac a ďalšie pôvaby okúzľujúceho mesta, pôsobivé architektúry rušných úzkych uličiek. Vo vidieckej oblasti ostrova Orleans navštívime vodopády Montmorency, ktoré sú s výškou 84 m najvyššie v provincii Québec. Popoludní individuálny program v meste. Ubytovanie, nocľah.

7. deň QUÉBEC CITY – MONTREAL

Ráno odchod pozdĺž rieky svätého Vavrinca do Montrealu - mesta takmer európskeho vzhľadu a tiež najväčšia a najvplyvnejšia metropola francúzsky hovoriacej provincie Québec. V Montreale podnikneme okružnú jazdu, pri ktorej si prezrieme moderné finančné centrum s mrakodrapmi, prístavné oblasti, staré mesto, gotickú baziliku Notre-Dame de Montréal či pahorok Mount Royal - ktorému mesto vďačí za svoje meno. Nocľah v Montreale.

8. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Dopoludnia voľný program v Montreale. Popoludní potom nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy.

9. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy. Koniec programu.


Poznámka: trasa zájazdu je spoločná so zájazdom EXO 530 na východe Kanady.


CENA ZAJAZDU ZAHŔŇA

leteckú doravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7x ubytovanie kategórie 3 *
doprava autobusmi alebo mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby českého sprievodcu
vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte
plavba loďou do blízkosti Niagarských vodopádov
ochutnávka vína v oblasti Niagara Falls
plavba loďou v oblasti Tisícich ostrovov


CENA ZAJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 329, - EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
poistenie ECP 3,30 EUR/os./deň
vízum do Kanady - alebo eTA autorizáciu (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Booking.com

Plavby

Newsletter

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,06 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »