Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479681
Cena od: 2 238 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

21.02.2019 9 dní 2 238 € +460 € odlet: Viedeň letecká
28.02.2019 9 dní 2 238 € +460 € odlet: Viedeň letecká
26.03.2019 9 dní 2 238 € +460 € odlet: Viedeň letecká
16.04.2019 9 dní 2 388 € +460 € odlet: Viedeň letecká
29.04.2019 9 dní 2 338 € +460 € odlet: Viedeň letecká
03.07.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
12.07.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
24.07.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
08.08.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
21.08.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
05.09.2019 9 dní 2 373 € +460 € odlet: Viedeň letecká
15.09.2019 9 dní 2 273 € +460 € odlet: Viedeň letecká
25.09.2019 9 dní 2 273 € +460 € odlet: Viedeň letecká
23.10.2019 9 dní 2 273 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Máte voľný týždeň a nemáte čo robiť? Čo tak skočiť na 9 dní za veľkú mláku a roztočiť to v Amerike? Cesta plná zážitkov, poznania cez mestá kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou. To najlepšie z východného pobrežia v spoločnosti sprievodcov CK. Vyskúšajte Ameriku len tak na skok!

1. deň:
Odlet a prílet do najväčšieho mesta Kanady a štvrtého najväčšieho mesta severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Yonge street, ktorá bola označovaná ako najdlhšia ulica na svete (do roku 1999 v Guinessovej knihe rekordov 1.896km), má v skutočnosti „iba“ 56km a je to hlavná tepna mesta. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Tento rekord držala od 1976 do 2010, pokiaľ nebola otvorená Burj Khalifa v Dubaji. Ideálne je počkať si na zotmenie a pozrieť sa na mesto z tejto perspektívy aj po rozsvietení svetiel. Dáme si dobrú večeru v Distillery district, alebo v reštaurácii u Gretzkyho?

2. deň:
Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Prejdeme sa záhradou bývalého súdu a ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v amerike pred radnicou. V rámci voľného doobedného programu máte možnosť navštíviť Hokejovú sieň slávy a odfotiť sa s originálom Stanleyho pohára. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k Niagarským vodopádom. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Poviete si aj Vy, že vskutku patria k Viktóriiným vodpádom a k Iguazú? Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať. Cesta tunelom poza vodopády a vyhliadková plošina priamo pod dopadajúcou vodou, alebo vyhliadková veža Skylon. Vodopády sú každý večer osvetľované a je to iný pohľad na toto svetoznáme miesto.

3. deň:
Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times square, známe ako pupok sveta, je plné deň-noc, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

4. deň:
Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

5. deň:
Aby sa nám trošku zmenil pohľad na mesto, pôjdeme si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo dolného Manhattanu do East river a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. Zvyšok dňa strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami alebo relaxom v Central Parku.

6. deň:
Opúšťame toto mesto miest a mierime k tomu najdôležitejšiemu v USA. PHILADELPHIA, tu sa začala písať história Spojených štátov. Tu sa 4. júla 1776 dohodli zástupcovia 13 kolónii na vytvorení samostatného spolku. Známe osobnosti ako Benjamin Franklin, Thomas Jefferson, James Madison, George Washington a ďalší, stoja za týmto počinom. Budova, kde sa podpis dohody konal dodnes stojí a každý američan by sa sem aspoň raz v živote mal prísť pozrieť. Vedľa je umiestnený Zvon slobody, symbol americkej nezávislostí. V meste sú aj ďalšie zaujímavosti. Radnica, ktorá bola po určitú dobu najvyššia obyvateľná budova na svete a doteraz na nej stojí najvyššia socha, ktorá je na akejkoľvek budove umiestnená. Schody vedúce do Národnej galérie sú známe z filmu Rocky. Mesto je známe aj kvôli jednej delikatese. Tu v tridsiatych rokoch vymysleli Philly cheesesteak. Bageta s mäsom, cibuľou a omáčkou. Túto miestnu špecialitu určite neobídeme. Z Philadelphie do Washingtonu to už máme iba pár hodín.

7. deň:
Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19 storočí bolo mesto naplánované a viacmenej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom place sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny. My prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

8. deň:
V poobedňajších hodinách odletíme ponad veľkú mláku domov.

9. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • 6 x ubytovanie v 3* a 1 x v 4* hoteli
  • dopravu podľa programu
  • letiskové transfery
  • všetky cestné poplatky
  • slovenského sprievodcu
  • asistenčné služby CK
  • plavbu loďou okolo Manhattanu.
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové, víza / Estu do USA, stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď) 

Krajiny

Zobraziť všetky »

Booking.com

Plavby

Newsletter

E-mail:

Počasie

USA
včera:   0 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,06 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »